Powiadomienia

Multimedia

Relacja z XI Diecezjalnej Pielgrzymki do Łubnic

Od 11 lat członkowie, kandydaci i sympatycy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka tworzą tradycję by w sierpniu - miesiącu trzeźwości, w ramach diecezji pielgrzymować do Maryi. Jest Ona główną patronką naszej Wspólnoty. Przygotowania do wizyty rozpoczęły się dużo wcześniej. Jednym z nim było zaproszenie przez członków KWC parafian, do wspólnej modlitwy, rozważania Słowa Bożego i radości spotkania. Przedstawiliśmy też charyzmaty KWC.
 
W tym roku, 25 sierpnia 2018r wybraliśmy się  do Łubnic w dekanacie bolesławieckim. Było to możliwe dzięki przychylności, otwartości i gościnności Ks. Kanonika Ryszarda Jakielczyka – proboszcza parafii pw. Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Łubnicach i parafian. Było nas 62 osoby z różnych miejsc naszej diecezji z: Osieka, Świby, Doruchowa, Sycowa, Wieruszowa, Kasek, Przygodzic, Polanowic, Ostrzeszowa, Dziadowej Kłody, Ostrowa Wlkp., Byczyny, Kalisza. Pan z parafii przedstawił nam historię powstania kościoła i figur: Matki Bożej i świętych kobiet umieszczonych w głównym ołtarzu. Całości dopełniła opowieść ks. Kanonika Ryszarda.
 
Skorzystaliśmy z Sakramentu Pojednania. W spotkaniu centralnie była Eucharystia sprawowana przez kapłanów: ks. Jarosława Dębińskiego - diecezjalnego Moderatora KWC oraz ks. Rafała Lubrykę, członka KWC – proboszcza parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Świbie. Radością była obecność parafian. Moderator w homilii zaakcentował, że w drodze do wolności po drodze jest krzyż. Mówił o zdolności przebaczania i zadawaniu ran, o poniżaniu godności człowieka, o zaciemnionych sumieniach, które powinny być uformowane, o strachu i leku. Został też poruszony wątek nadużywania alkoholu. I o tym ,że droga wyzwolenia każdego z nas to droga wyzwolenia narodu. Nie można mówić o niepodległości gdy społeczeństwo jest zniewolone. Był też wątek o wprowadzaniu krok po kroku Maryi w swoje życie.
 
Po Mszy Świętej, pan Organista zagrał na organach i zaśpiewał pieśń Maryi – Łubnickiej Pani. Mogliśmy w ciszy rozważać Jej piękno i dobro oraz posłuszeństwu woli Boga. Zespół  Los Emeritos dał koncert pieśni o miłości Boga i Maryi. Podczas nabożeństwa "Ku wolności wyzwolił nas Chrystus (Gal 5)"  ks. Rafał przybliżył nam 8 błogosławieństw, wierność Bogu na wzór Maryi (żyjąca błogosławieństwami) opartych na Goude et Exsultate nr 176, o wyzbywaniu się egoizmu by być bliżej Boga i ludzi aby lepiej służyć a także czułość i styl Maryjny zawarty w Ewangelii Gaudium nr 388. Członkowie KWC dawali świadectwo o zmaganiach, o wyjściu mocą Boga z swoich zniewoleń, o służbie w KWC. Kilka osób odnowiło przystąpienie do Wspólnoty poprzez złożenia Bogu daru dobrowolnej abstynencji alkoholowej, post ofiarowany w intencji drugiego człowieka. Było też spotkanie przy  stole: dzielenie się chlebem, wspólny śpiew z zespołem i zjadanie pysznych ciast przygotowanych  przez wspólnotę: „Pomocnicy Maryi”.
 
Ksiądz proboszcz wraz z przedstawicielami parafii wręczył nam, obrońcom godności człowieka pamiątkę patriotyczną - Wiktorię i 2 dyplomy z zawartością historyczną dyplomatycznego i patriotycznego poświęcenia się dla Ojczyzny. 5 żołnierzy - synów tej ziemi, służyło pod dowództwem generała broni Wł. Sikorskiego, który wyznaczył sobie już od młodości dewizę "Polska ponad wszystko". Niósł ją z godnością do ostatnich dni swojego życia.
 
Bogu i Niepokalanej dziękuję za dar spotkania, za zaangażowanie parafian z gospodarzem miejsca – ks. Kanonikiem Ryszardem, za podjęcie posług przez krucjatowiczów. Jak zawsze Bóg i Maryja byli najważniejsi i obecni z nami.
 
Dorota Kasprzak - diakonia wyzwolenia 
25.08

Rekolekcje ORDW last minute 2020

Zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Wyzwolenia pod Częstochową. Uwaga! Idea Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jest zaraźliwa jak wirus, ale warto się zarażać tą bezpieczną Nową Kulturą :)